Rólunk
Mi is a klaszter
01
A klaszter
Az Infoklaszter egy vállalkozói szövetség, mely hídképző szerepet tölt be az észak-magyarországi régió tudományos központjai és az informatikai piac szereplői között és egyfajta érdekképviseleti szerepet is ellát. A klaszternek csaknem 40 tagja van, szoftverfejlesztéstől a repülőjegy értékesítésig, a webdesigntól a grafikai tervezésig kis- és középvállalatok, kutatóközpont, nagyvállalat és a régió két legnagyobb egyeteme is jelen van a klaszterben.
Bemutatkozó
Klaszterstratégia
Alapító okirat
SZMSZ
02
Céljaink
A klaszter célja, hogy a régió tudásbázisára építve a gazdasági informatika, konvergens technológia, internet informatika és ipari informatika területén a tagvállalatok kutatás-fejlesztési kapacitásainak egyesítésével, a meglévő szinergiák feltárásával a nemzetközi piacokon is piacképes termékek és szolgáltatások kialakítására alkalmas K+F eredményeket hozzanak létre.
03
Küldetésünk és filozófiánk
Az Észak-magyarországi Informatikai Klaszter egy vállalkozói szövetség az informatikai területén. Abból a célból alapítottuk, hogy képességeinket, adottságainkat összeadjuk, üzleti lehetőségeinket, eredményeinket növeljük.
A klaszter egy előnyökkel járó együttműködési keretet nyújt tagjai számára k+f tevékenységeik, szolgáltatásaik összehangolásával, javításával, infrastruktúránk fejlesztésével, problémáink közös megoldásával. A klaszter hídképző szerepet kíván betölteni az észak-magyarországi régió tudományos központjai és az informatikai piac szereplői között. Szeretnénk egyfajta érdekképviseleti szerepet is ellátni, a régió informatikai cégeit hatékonyabban megjeleníteni a központi kormányzat felé.
04
Főbb tevékenységeink
Kutatási tevékenység információs és kommunikációs technológiai és mobil technológiai ágazatokban. Domain- és tárhelyszolgáltatás, online marketing. Banki informatika. Automatizálás, ipari informatika. ERP, CRM rendszerek. Egyedi szoftverfejlesztés. Tesztelés. Szoftver és hardver kereskedelem.
05
A klaszter számokban
2007 júniusában öt vállalat írta alá az alapító okiratot, mára már 41 vállalkozás tagja a klaszternek és éves szinten több mint 18 milliárd Ft nettó árbevétellel rendelkezünk, melyből 10 milliárd Ft a kis- és középvállalkozások teljesítménye. Tevékenységünk visszaigazolásaként 2010. június 4-én elnyertük a Pólus Program Akkreditált Innovációs Klaszter címét.
0Mrd Ft
0+
0
06
A fejlődés iránya
Az aktív egyműködésnek köszönhetően a klaszter megalakulása óta dinamikusan fejlődik